AKG K 702
Item No. : 142363
| Type : | Open |
| Frequency response : | 10 - 39800 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The AKG K-702 headphones are open studio headphones.
It will reproduce you a sound of extreme clarity.
Its leather headband and velvet pads will ensure you hours of listening in the greatest comfort.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Open |
| Frequency response : | 10 - 39800 Hz |
| Impedance : | 62 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 300 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Headphones



