Numark Redwave Carbon Professional Mixing
Item No. : 172852
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Color : | Black and red |
The specialist's opinion
The Red Wave headphones have been designed with all the experience of DJs in mind.
Their superior sound, eye-catching appearance and comfortable design make RedWave headphones the perfect choice for professional DJs.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Impedance : | 24 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black and red |
| Dimensions and weight | |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 280 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Headphones



