Mackie MC-150 - Kopfhörer geschlossen. 33 Ohm MC-150 Closed Headphones 33 Ohm
Item No. : 180939
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The versatility of the Mackie MC-150 headphones means they can be used in both monitoring and studio mixing.
It will properly isolate you from outside noise and its padding will guarantee you optimal comfort.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Impedance : | 32 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 265 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Headphones



