V-Moda XFBT2-MBLACKM BT Over-Ear Crossfade
Item No. : 182878
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The V-Moda Crossfade 2 Wireless headphones are the perfect headphones for on-the-go users.
Its sound definition embellishing the deep bass and the 14 hours of battery life will make it an ideal travel companion.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Impedance : | 32 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 1.2 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 309 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | USB cable and carrying bag |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones



