Tama RW200 Rhythm Watch
Item No. : 172518
The specialist's opinion
This RW200 metronome from Tama offers a wide range of possibilities.
You can store up to 30 songs, type in your desired tempo, choose the frequency and much more.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Mode : | Metronome |
| Entrées / Sorties | |
| Sorties : | Headphones, Jack |
| Métronome | |
| Tempo : | De 30 à 250 bpm |
| Electronics | |
| Power supply : | Piles 9V |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 12.7 cm |
| Width : | 3.5 cm |
| Height : | 15 cm |
| Weights : | 0.285 kg |

Our specialists at your service
Accessories for musicians



