Hohner Fun Pro 120136
Item No. : 136637
| Voice : | 3 |
| BS Buttons : | 120 |
| Weights : | 8.5 kg |
The specialist's opinion
Designed for all styles of music and musician, the Fun Pro 120 model has a large range allowing a varied game.
With its unique and explosive look, it will seduce you with the power of its tones.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Finishing : | Glitter fantasy blue |
| Chant | |
| Rows : | 4 |
| Voice : | 3 |
| Register : | 6 |
| Organization of voices : | 16'+8'+8' |
| Buttons : | 70 |
| Actual notes C. : | 40 |
| Extent : | do#/mi |
| Keyboard : | Gradin |
| Basses standard | |
| BS Buttons : | 120 |
| BS voice : | 5 |
| Registre B.S. : | 3 |
| Bellows | |
| Bellows finish : | Black |
| Accessories | |
| Incl. strap : | Yes |
| Incl. gig bag : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 375 mm |
| Width : | 200 mm |
| Height : | 410 mm |
| Weights : | 8.5 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Italy |

Our specialists at your service
Chromatic accordions

