Scandalli Super L
Item No. : 202393
| Voice : | 4 |
| BS Buttons : | 120 |
| Weights : | 11.7 Kg |
The specialist's opinion
The Traditionnel Super L line includes timeless models that preserve their original style intact.
The traditional models are synonymous with the Scandalli brand around the world.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Finishing : | Shiny black |
| Voice quality : | Tipo a mano |
| Chant | |
| Voice : | 4 |
| Register : | 13 + M |
| Resonance box : | 1 |
| Actual notes C. : | 41 |
| Extent : | fa/la |
| Basses standard | |
| BS Buttons : | 120 |
| BS voice : | 5 |
| Registre B.S. : | 9 |
| Accessories | |
| Incl. strap : | Yes |
| Incl. gig bag : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 48.5 cm |
| Width : | 19.5 cm |
| Height : | 48.5cm |
| Weights : | 11.7 Kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Italy |

Our specialists at your service
Chromatic accordions

