Scandalli Polifonico IX
Item No. : 202416
| Voice : | 4 |
| BS Buttons : | 96 |
| Weights : | 9.7Kg |
The specialist's opinion
The Traditional Polifonico line includes timeless models that preserve their original style intact.
The traditional models are synonymous with the Scandalli brand around the world.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Finishing : | Shiny black |
| Chant | |
| Voice : | 4 |
| Register : | 11 |
| Actual notes C. : | 37 |
| Extent : | fa/fa |
| Basses standard | |
| BS Buttons : | 96 |
| BS voice : | 5 |
| Registre B.S. : | 3 |
| Accessories | |
| Incl. strap : | Yes |
| Incl. gig bag : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 44.5 cm |
| Width : | 19 cm |
| Height : | 47 cm |
| Weights : | 9.7Kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Italy |

Our specialists at your service
Chromatic accordions

