Two-Rock 2x12 Black Bronco Black Matrix Grill Cloth 16-65B 8 Ohm
Item No. : 183828
| Power : | 200 Watts |
| Number of speakers : | 2 |
| Speaker size : | 12" |
The specialist's opinion
This cabinet is specially designed to match Two Rock Signature Series amplifiers.
These cabins are characterized by a multi-layered birch construction, booms as well as an adjusted rear port for optimized acoustics.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Power : | 200 Watts |
| Impedance : | 4 or 8 Ohms |
| Number of speakers : | 2 |
| Speaker size : | 12" |
| Color : | Black Bronco Tolex |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | Speaker Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 73.50 cm |
| Width : | 53 cm |
| Height : | 53 cm |
| Weights : | 23.5 Kilos |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Guitar Amps
