Two-Rock 4x10 '' Black Bronco 8 hom
Item No. : 178222
| Power : | 260 Watts |
| Number of speakers : | 4 |
| Speaker size : | 10" |
The specialist's opinion
This cabinet manufactured by Two Rock is equipped with 4 Warehouse ET10 (British Invasion) speakers of 10 inches.
It is the ideal partner of the Classic Reverb Signature amp head from the same manufacturer.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Power : | 260 Watts |
| Impedance : | 8 Ohms |
| Number of speakers : | 4 |
| Speaker size : | 10" |
| Speaker model : | Warehouse British Invasion 10" ET10 - 65 WATTS |
| Color : | Black Bronco Tolex |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | Speaker Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 61 cm |
| Width : | 31 cm |
| Height : | 36 cm |
| Weights : | 27 kilos |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Guitar Amps

