Zoom B1X Multi Effects Oven & Bass Amp Simulator
Item No. : 201019
The specialist's opinion
The Zoom B1X Four takes you to new heights with over 70 effects and amp models, a looper, expression and volume pedal and a built-in rhythm section.
Plus, access the ZOOM Guitar Lab downloadable effects library.
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | Expression pedal |
| Electronics | |
| Power supply : | AC adapter: 9V DC 500mA center negative (ZOOM AD-16) | 4 AA batteries |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 156 mm |
| Width : | 216 mm |
| Height : | 52 mm |
| Weights : | 610 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Effects pedals










