Electro-Harmonix Micro Pog
Item No. : 139205
| Bypass : | Buffered Bypass |
| Circuit : | Digital |
| Audio : | Mono |
The specialist's opinion
The POG is a truly remarkable polyphonic octaver.
You can play an octave higher or lower (or both at the same time) without the slightest drop. Ideal for guitar or bass.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | Buffered Bypass |
| Circuit : | Digital |
| Audio : | Mono |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | Sub Octave |
| Electronics | |
| Power supply : | 9.6VDC-200mA power adapter included |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 120 mm |
| Length : | 120 mm |
| Width : | 100 mm |
| Height : | 57 mm |
| Weights : | . |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Effects pedals









