Audio Technica ATM510
Item No. : 180279
| Transducer : | Dynamic |
| Manufacture : | Japan |
Boullard Price:
125.–The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATM510 microphone is a dynamic cardioid handheld microphone that will reproduce your voice in a natural and precise way.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Transducer : | Dynamic |
| Directivity : | Cardioid |
| Frequency response : | 90-16 000 Hz |
| Sensitivity : | -55 dB (1,7 mV) réf 1V/Pa |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 170 mm |
| Diameter : | 53.7 mm |
| Weights : | 258 g |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | AT8470 Quiet-Flex ™ Clamp for 5/8 "-27 Threaded Stand; Threaded Adapter for 5/8" -27 to 3/8 "-16; Protective Soft Case |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Microphones





