Sennheiser SL HEADMIC 1 BE
Item No. : 176287
| Transducer : | Capacitor |
| Manufacture : | DE |
The specialist's opinion
The Sennheiser SL HEADMIC 1 BE microphone is an omnidirectional condenser headset microphone, extremely discreet and comfortable to use.
It is rather dedicated to the word.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Transducer : | Capacitor |
| Directivity : | Omnidirectionnel |
| Power supply : | 48V |
| Frequency response : | 20-20000 Hz |
| SPL Max : | 143 dB |
| Sensitivity : | 5 mV/Pa ± 2.5 dB |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 238 |
| Weights : | 426 |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | Headset microphone, omnidirectional, beige, 1.6m cable, 3.5mm ew plug |
| Manufacture : | DE |

Our specialists at your service
Microphones



