Prodipe UHFAL21DUOPAK UHF DSP AL21 PRODIPE DUO PACK WITH SRIE 21 AL21 MIC
Item No. : 181454
| Transducer : | Capacitor |
The specialist's opinion
The Prodipe Pack UHF DSP AL21 DUO is a pack of 3 microphones to add sound to your chromatic or diatonic accordion.
The microphones connect to a bodypack which allows you to adjust separately with the right and left hand.
Finally, wireless for accordionists ...
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Transducer : | Capacitor |
| Directivity : | Cardioid |
| Power supply : | 48V |
| Frequency response : | 50Hz - 20KHz |
| SPL Max : | 140 dB |
| Impedance : | 2200 Ohm |
| Sensitivity : | -47dB ±3dB |
| Else : | Bandwidth: 630 - 680MHz |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | A pack of three Roland Romanelli AL21 accordion microphones + a UHF B210 DSP DUO system - Storage case |

Our specialists at your service
Microphones
