Audiophony MPX6
Item No. : 181832
| Number of channels : | 6 |
Boullard Price:
233.10The specialist's opinion
The Audiophony mixers from the MPX series are very good value for money consoles.
They all have a compressor, effects and a media player.
Their versatility will allow you to mix in any situation.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 6 |
| Microphone inputs : | 2 |
| Mono / line inputs : | 2 |
| Stereo inputs : | 2 |
| Auxiliaries : | 1 |
| Phantom power : | yes |
| Compressor : | yes |
| Effects : | Multi-effects: 24-bit analog-to-digital converter, 16 programs |
| Integrated audio player : | yes |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 22.4 cm |
| Width : | 33 cm |
| Height : | 9.2 cm |
| Weights : | 3.5 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers
