Definitive Audio USB Mixer (DA MX6 USB)
Item No. : 186894
| Number of channels : | 5 |
Boullard Price:
139.–The specialist's opinion
The DA MX USB mixer series are analog mixing consoles.
The microphone preamps are of good quality and above all they have a powerful multimedia player / recorder on a USB key, allowing you to read your playlists.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 5 |
| Microphone inputs : | 4 |
| Mono / line inputs : | 4 |
| Stereo inputs : | 1 |
| Phantom power : | yes per channel |
| Integrated audio player : | yes |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 22 cm |
| Width : | 16.5 cm |
| Height : | 6.6 cm |
| Weights : | 1.17 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers
