dB Technologies Ready 4 Bi-amp Speaker
Item No. : 167531
| Maximum power : | 200 W |
| Color : | Black |
Boullard Price:
799.–*Full deduction of rents paid in the event of a purchase
The specialist's opinion
The dB Technologies Ready 4 loudspeaker is a standalone loudspeaker with a duration of 7 hours.
You can add options such as a wireless hand microphone or a headband microphone.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Active speaker on battery |
| Maximum power : | 200 W |
| SPL Maximum : | 120 dB |
| Frequency response : | 70 - 20000 Hz |
| Opening angle : | 85/65 x 60° |
| Amplifier : | Class D |
| Connectors : | - XLR / Jack combo mic / line input - 6.35 mm jack output |
| Bluetooth : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 10" |
| HF : | 1" |
| Length : | 30.4 cm |
| Width : | 34.3 cm |
| Height : | 55.3 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 11.3 kg |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Italy |

Our specialists at your service
Sound speakers



