Bose F1 SUBWOOFER Subwoofer for compact line array
Item No. : 167386
| Maximum power : | 1000 W |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Bose F1 SUBWOOFER subwoofer is much lighter than more traditional subwoofers for equivalent bass power.
Its small size makes it easy to transport even in a small vehicle.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Active subwoofer |
| Maximum power : | 1000 W |
| SPL Maximum : | 132 dB |
| Frequency response : | 40 - 100 Hz |
| Connectors : | - XLR / Jack 6.35 mm combo inputs - Output: 3-pin XLR |
| Bluetooth : | No |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 2 x 10" |
| Length : | 44.9 cm |
| Width : | 68.8 cm |
| Height : | 41 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 25.85 kg |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Miscellaneous | |
| Materials : | Wood |
| Manufacture : | Mexico |

Our specialists at your service
Sound speakers




