HK Audio Sonar 115 Xi
Item No. : 196643
| Maximum power : | 1200 W |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Sonar 110 Xi is truly a superb speaker.
With its 1200 watts of peak power and its compact size, it is perfect for a frontage sound system, for stage monitors or for a rehearsal room.
Two channels with combo jack / XLR input and an auxiliary channel with mini-jack input and Bluetooth connection. It is also possible to control the speaker via the SONAR REMOTE application, which allows us to connect, by Bluetooth, two speakers in stereo.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | 2-way active speaker |
| Maximum power : | 1200 W |
| SPL Maximum : | 130 dB |
| Frequency response : | 56 - 20000 Hz |
| Opening angle : | 90 x 60 |
| Amplifier : | Class D |
| Bluetooth : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 425 |
| Width : | 415 |
| Height : | 729 |
| Stage monitor position : | Yes |
| Finishing | |
| Color : | Black |

Our specialists at your service
Sound speakers







