Sennheiser HD25 Double Headphones
Item No. : 154554
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 16 - 22000 Hz |
| Color : | Black |
Boullard Price:
149.–Product variations
The specialist's opinion
The Sennheiser HD 25-1 II headphones are used by more and more DJs.
Indeed its lightness, its swivel earpiece, its high sound pressure level (120Db) and its sound insulation made it leave recording studios for the benefit of clubs and discotheques.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 16 - 22000 Hz |
| Impedance : | 70 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 1.5 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 140 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones





