Yamaha HPH-150 white
Item No. : 184951
| Type : | Open |
| Frequency response : | 20 -20000 Hz |
| Color : | White |
Boullard Price:
95.–Product variations
The specialist's opinion
The Yamaha HPH-150 headphones are ideal for use with digital instruments, in fact you can use them for hours while maintaining good listening comfort.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Open |
| Frequency response : | 20 -20000 Hz |
| Impedance : | 48 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | White |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 2 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 163 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones






