V-Moda M-100MA-MB Master Over-Ear headphone Matte Black
Item No. : 183046
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The V-Moda M-100MA-MB headphone will accompany you in all your projects.
Thanks to its exoskeleton case, which saves you a lot of space, you can easily carry it in your luggage.
Of course the sound diffusion brings you an exceptional presence.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Impedance : | 32 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 285 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Carrying bag and microphone cable |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones



