Reloop Buddy
Item No. : 196646
The specialist's opinion
Whether you're a beginner or an experienced DJ, the Reloop Buddy gives you full control over your mixes thanks to powerful functions, including the intuitive pad section made up of 8 performance modes (hot cue, auto loop, touch FX, sampler , slicer, bounce loop, Neural Mix ™, looper), dedicated loop controls, a flexible effects section with FX pads (hold & toggle) and responsive jog wheels for precise mixing and scratching.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Plug and Play : | Yes |
| Compatible software : | Serato, djay |
| USB Bus Powered : | Yes |
| Nombre total de pads : | 16 |
| Performance du contrôleur | |
| Channels : | 2 |
| Track control : | 2 |
| Trim Knob : | Yes |
| Filtre : | High / Low Pass Filter |
| Points Hot Cue : | 16 |
| Autoloop : | Yes |
| Audio interface included : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| USB : | USB B, 1 Port USB A |
| Sorties : | RCA, Jack 3.5 (headphones) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 32.5 cm |
| Width : | 22 cm |
| Height : | 4.8 cm |
| Weights : | 1.04 kg |

Our specialists at your service
DJ


