Tama Maple Satin Blue Metallic Star Drum Serie BD 22''x17 '' Tom 10''x07 '' Tom 12''x08 '' Floor Tom 16''x14 ''
Item No. : 159090
| Material : | Maple |
| Fittings : | Chrome |
The specialist's opinion
The new STAR series from TAMA is made in Japan with all the know-how of the best workers of the brand, it has a really natural sound and a lot of sensitivity.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Material : | Maple |
| Fittings : | Chrome |
| Skins : | Remo USA |
| Finishing : | Satin |
| Set up | |
| Nombre de toms : | 3 |
| Bass drum : | 22" |
| Tom : | 10 x 7", 12 x 8" |
| Bass tom : | 16 x 14" |
| Accessories | |
| Cymbals included : | No |
| Hardware inclus : | No |
| Seat included : | No |

Our specialists at your service
Drums



