Mapex AR504S Armory Fusion Shellset 5 pieces Black Dawn
Item No. : 189701
| Material : | Maple |
| Fittings : | Chrome |
The specialist's opinion
A very good blend of woods that gives you the warmth of maple with the percussive sound of birch.
The finishes are very successful, a great price and quality model.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Material : | Maple |
| Fittings : | Chrome |
| Set up | |
| Nombre de toms : | 3 |
| Bass drum : | 20" x 16" |
| Snare drum : | 14 x 5.5" |
| Tom : | 10 x 8", 12 x 9", 14 x 12" |
| Accessories | |
| Cymbals included : | No |
| Hardware inclus : | No |
| Seat included : | No |

Our specialists at your service
Drums
