Fender FBT610 Series Electric Bass Gig Bag Tweed
Item No. : 184480
| Color : | Tweed |
| Padding thickness : | 10 mm |
The specialist's opinion
The Fender 610 Series Gig Bag is a stylish and affordable way to safely protect your electric bass guitar.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Compatible with : | Electric Basses |
| Series : | Fender® Gig Bags |
| Color : | Tweed |
| Exterior : | Water-resistant 600 denier polyester |
| Interior : | 10mm Padding With Microfiber Lining |
| Padding thickness : | 10 mm |
| Dimensions and weight | |
| Weights : | 0.98 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | CN |

Our specialists at your service
Basses






