Two-Rock 1x12 Small open back, pine, black bronco, black matrix cloth, white piping, TR12 speaker
Item No. : 183826
| Power : | 100 Watts |
| Number of speakers : | 1 |
| Speaker size : | 12" |
The specialist's opinion
The Two Rock Standard 1 × 12 Cabinet is a portable and affordable cab, constructed from birch plywood with standard black tolex coating
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Power : | 100 Watts |
| Impedance : | 4 or 8 Ohms |
| Number of speakers : | 1 |
| Speaker size : | 12" |
| Color : | Black Bronco Tolex |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 53 cm |
| Width : | 28 cm |
| Height : | 43 cm |
| Weights : | 16 kilos |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Guitar Amps





