Electro-Harmonix Deluxe Memory Man
Item No. : 139202
| Bypass : | True Bypass |
| Circuit : | Analog |
| Audio : | Mono |
The specialist's opinion
Super Organic Analog Delay, Chorus and Vibrato The Memory Man is one of the essential references of the genre.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Bypass |
| Circuit : | Analog |
| Audio : | Mono |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | Blend - Level - Feedback - Chorus/Vibrato - Depth - Delay |
| Electronics | |
| Power supply : | 24VDC-100mA power adapter included |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 120 mm |
| Width : | 146 mm |
| Height : | 63 mm |
| Weights : | 685 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Effects pedals











