Providence DLY-4 CHRONO DELAY
Item No. : 157867
| Bypass : | Relay Bypass |
| Circuit : | Analog Dry Through |
The specialist's opinion
The Providence DLY-4 Chrono delay features a simple interface for fast, intuitive control.
Delay time is adjustable from 1 to 2700 milliseconds.
The A/B preset memory lets you store two different delay time settings and recall them via the footswitch when needed.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | Relay Bypass |
| Circuit : | Analog Dry Through |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | 1 x Jack 6.35 mm |
| Sorties : | 1 x Jack 6.35 mm |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 122 mm |
| Width : | 101 mm |
| Height : | 58 mm |
| Weights : | 410 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Effects pedals




