Mooer US Classic Deluxe 006 Digital Micro PreAmp - Based on Fender Blues Deluxe
Item No. : 174431
The specialist's opinion
the Mooer US Classic Deluxe 006 Digital Pickup PreAmp, a technological gem that captures the essence of the legendary Fender Blues Deluxe.
Compact and powerful, this digital preamp is designed for guitarists in search of authentic, versatile tones.
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | 6.3 mm jack input |
| Sorties : | Sortie Jack 6,35 mm |
| Electronics | |
| Power supply : | 9V DC power supply (adapter not included) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 93 mm |
| Width : | 42 mm |
| Height : | 52 mm |
| Weights : | 160 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Effects pedals





