Electro-Harmonix Holy Grail Neo
Item No. : 167584
| Bypass : | True Bypass |
| Circuit : | Digital |
| Audio : | Mono |
Boullard Price:
139.–The specialist's opinion
The EHX Neo Holy Grail is an update of the ever popular compact digital reverb, Holy Grail.
It contains three reverb algorithms: SPRING, HALL and PLATE.
These three algorithms were designed and adapted for the electric guitar, but they work equally well on most instruments and vocals.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Bypass |
| Circuit : | Digital |
| Audio : | Mono |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | Reverb |
| Electronics | |
| Power supply : | 9.6VDC-200mA power adapter included |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 115 mm |
| Width : | 70 mm |
| Height : | 53 mm |
| Weights : | 215 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Effects pedals









