Steinberg UR12
Item No. : 164909
| Log in : | USB 2.0 |
| Format : | 1/2 Rack |
| Entrées : | 2 |
The specialist's opinion
USB audio interface providing 2 I / O equipped with a D-PRE microphone preamp and supporting a 192 kHz sampling rate
Additional Files
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Log in : | USB 2.0 |
| Format : | 1/2 Rack |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 192 kHz |
| Entrées : | 2 |
| Outputs : | 2 |
| Bus powered : | Yes |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 2 |
| Line inputs : | 2 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 2 |
| Headphone outputs : | 1 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 24.80 cm |
| Width : | 20.40 cm |
| Height : | 10.60 cm |
| Miscellaneous | |
| EAN : | XX |

Our specialists at your service
Home Studio
