RME Babyface Pro FS
Item No. : 167748
| Log in : | USB 3.0 |
| Format : | Desktop |
| Entrées : | 4 |
The specialist's opinion
An interface with neat converters and USB 3 compatible.
Professional sound quality in a minimalist desktop format, perfect ergonomics and a sporty design
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Log in : | USB 3.0 |
| Format : | Desktop |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 192 kHz |
| Entrées : | 4 |
| Outputs : | 2 |
| Bus powered : | Yes |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 2 |
| Line inputs : | 2 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 2 |
| Headphone outputs : | 1 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 10.8 cm |
| Width : | 18.1 cm |
| Height : | 3.5 cm |
| Weights : | 0.680 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | XX |

Our specialists at your service
Home Studio
