Eurolite FX-300
Item No. : 149482
| IP rating : | Indoor |
| Programmable : | No |
| Maximum DMX channel : | 9 |
The specialist's opinion
Powerful LED Flower effect, controlled by music.
Supplied with fixing bracket.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Nombre de LEDs : | 469 LEDs |
| Configuration | |
| Mode : | Master / Slave, Autonome (sound, fixed), Smart-DMX |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Maximum DMX channel : | 9 |
| Entrées / Sorties | |
| Input : | 3 pin XLR |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 60 W |
| Power supply : | 230 V AC, 50 Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 33 cm |
| Width : | 34 cm |
| Height : | 37,5 cm |
| Weights : | 5 kg |

Our specialists at your service
Lights / Stage





