JBSYSTEMS PARTY BAR DJ-bar with laser + led par / effect / strobe + remote
Item No. : 174943
| IP rating : | Indoor |
| Programmable : | No |
| Maximum DMX channel : | 27 |
The specialist's opinion
The PARTY BAR is a fabulous 4-in-1 light show for mobile DJs!
Compact and easy to install.
Transport case included.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| LED type : | Red, Green, Blue, White, RGBW |
| Ecran : | LED |
| Configuration | |
| Mode : | Master / Slave, Autonome (sound, fixed) |
| Remote control type included : | IR Wireless remote |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Maximum DMX channel : | 27 |
| Entrées / Sorties | |
| Sorties : | 3 pin XLR, IEC Female |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 48 W |
| Power supply : | AC 100 - 240V, 50/60 Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 118,5 cm |
| Width : | 38,6 cm |
| Height : | 11 cm |
| Weights : | 8,35 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | 5420025641845 |
| EAN : | 5420025641845 |

Our specialists at your service
Lights / Stage





