JBSYSTEMS RAVE BAR
Item No. : 194732
| IP rating : | Indoor |
| Programmable : | Yes |
| Maximum DMX channel : | 37 |
The specialist's opinion
You will be dazzled.
La Rave Bar is a new gem that will brighten up your evenings for a crazy atmosphere.
With its 14 warm white LEDs, its 180 cold white LEDs and its 120 RGB LEDs, this LED bar is powerful and has a varied choice of modes.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Ecran : | No |
| Configuration | |
| Programmable : | Yes |
| Maximum DMX channel : | 37 |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 100 cm |
| Width : | 12.2 cm |
| Height : | 6.7 cm |
| Weights : | 3.86 |
| Miscellaneous | |
| EAN : | 5420025662086 |

Our specialists at your service
Lights / Stage





