Power Lighting PAR COB 4x50W (cold white / warm white)
Item No. : 184707
| Nombre de LEDs : | 4 LEDs |
| Beam opening : | 25° |
The specialist's opinion
The PAR COB 4x50W CREE CW / WW is a warm and cold white light projector allowing to obtain a tone of white always adapted thanks to its wide palette of white.
Indeed, the combination of cool white COB LEDs AND warm white COB LEDs on a single projector allow the perfect combination to obtain all the white temperatures possible while benefiting from a single 2- in-1 projector.
Additional Files
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Nombre de LEDs : | 4 LEDs |
| LED type : | 50W COB (2 x CW et 2 x WW) |
| Beam opening : | 25° |
| Configuration | |
| Mode : | DMX (8 channels), DMX, Sound control, Integrated program, Master-Slave |
| Power supply | |
| Power supply : | AC 100/240V - 50/60Hz |
| Entrées / Sorties | |
| Power input and output : | Yes |
| DMX input and output : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 230 mm |
| Width : | 230 mm |
| Height : | 310 mm |
| Weights : | 3,5 kgs |

Our specialists at your service
Lights / Stage





