JBSYSTEMS STRIKER Lyre led spot
Item No. : 179666
| IP rating : | Indoor |
| Beam opening : | 10° |
| Maximum DMX channel : | 19 |
The specialist's opinion
A spot LED lyre (10 ° -30W-white) and wash (6 x 8W RGBW) for small club DJs.
Prepared for wireless DMX: just plug in a WTR-DMX DONGLE!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Configuration | |
| Beam opening : | 10° |
| Ecran : | LED |
| Maximum DMX channel : | 19 |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Gobos fixes : | 7 |
| Mode : | Manual, DMX Master / Slave |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | 3 pin XLR, IEC |
| Sorties : | 3 pin XLR |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 95 W |
| Power supply : | AC 100 - 240V, 50/60Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 15 cm |
| Width : | 23 cm |
| Height : | 33 cm |
| Weights : | 4,53 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | 5420025641906 |

Our specialists at your service
Lights / Stage






