Power Lighting BLINDER 4x30W COB RING
Item No. : 184703
| IP rating : | Indoor |
| Maximum DMX channel : | 19 |
The specialist's opinion
The Blinder 4x30W COB RING is a panel of 4 steerable 30W RGB (3in1) COB PARs.
Each PAR is crowned with a Wash ring of 12 SMD5050 LEDs for highly innovative, warm effects.
Compact size. Ideal for stage, decor, bar, DJ, nightclub, ambiance.
- Lighting 1: 4 x 30W RGB COB LEDs (3-in-1)
- Lighting 2: 48 SMD5050 LEDs
- Modes: Auto, Dmx, Musical, Master-Slave
- DMX: 3 modes (6, 10 and 19 channels)
- Effects: Pixel, Lighting, SMD Wash (can be controlled separately)
- Housing: Aluminum and plastic
- Power consumption: 150W
- Power supply: AC 120-24V / 50-60Hz
- Dimensions: 23.5 x 23.5 x 8.5 cm
- Weight : 1,11 Kg
Additional Files
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Configuration | |
| Mode : | Autonome (sound, fixed), Smart-DMX, Master / Slave |
| Maximum DMX channel : | 19 |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 150 W |
| Power supply : | AC 120 - 24V / 50-60Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 23,5 cm |
| Width : | 23,5 cm |
| Height : | 8,5 cm |
| Weights : | 1,11 kg |

Our specialists at your service
Lights / Stage





