Rode Lavalier GO - Omnidirectional condenser microphone
Item No. : 186285
| Transducer : | Capacitor |
| Manufacture : | Australia |
The specialist's opinion
The Rode Lavalier GO is an omnidirectional condenser lavalier microphone.
Specially designed to work with the Wireless GO transmitter, it is also suitable for other equipment with a 3.5mm mini-jack input.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Transducer : | Capacitor |
| Directivity : | Omnidirectionnelle |
| Frequency response : | 20 - 20000 Hz |
| SPL Max : | 110 dB |
| Else : | Kevlar reinforced connection cable, 1.2m long |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 24 x 11 x 11 mm |
| Weights : | 12 g |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | Foam windscreen, crocodile clip and carrying case |
| Manufacture : | Australia |

Our specialists at your service
Microphones


