ICON iKeyboard 3s Used
Item No. : 172270
| Color : | Black |
| Number of keys : | 25 |
| Number of pedals : | 1 connecteur Sustain, 1 connecteur ... |
The specialist's opinion
A powerful, easy-to-install controller with Mackie Control and HUI protocol, the ICON iKeyboard 3s is an innovative Master keyboard designed for demanding musicians and producers.
With an elegant, functional design, it offers intuitive handling thanks to its semi-weighted keys.
This model guarantees maximum compatibility with the leading music software on the market. Ergonomic and powerful, the iKeyboard 3s is an indispensable asset for any production studio.
Specification
| Finishing | |
|---|---|
| Color : | Black |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 25 |
| Pédales | |
| Number of pedals : | 1 Sustain connector, 1 Expression connector |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 533 mm |
| Width : | 189 mm |
| Height : | 63 mm |
| Weights : | 2.5 kg |

Our specialists at your service
Keyboards
