Akai MPK Mini 4 White
Item No. : 211728
| Color : | White |
| Number of keys : | 25 |
Product variations
The specialist's opinion
Designed for bold creativity and limitless convenience, there's only one Akai MPK Mini IV.
With thousands of sounds and all the intuitive controls you need, it's the ultimate MIDI keyboard to stimulate your creativity, fuel your inspiration and immortalize the moment.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | MPK Mini |
| Finishing | |
| Color : | White |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 25 |
| Type of keys : | Mini Keys |
| Front Panel | |
| Controllers : | 8 backlit pads, 8 assignable Rotary encoders |
| Connectors | |
| Noon : | MIDI OUT only |
| USB to host : | Yes |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Usb cable |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 330 mm |
| Width : | 178 mm |
| Height : | 25 mm |
| Weights : | 1.05 kg |

Our specialists at your service
Keyboards






