QSC TouchMix 30-Pro Professional Digital Mixer
Item No. : 172437
| Number of channels : | 32 |
The specialist's opinion
TouchMix mixers are compact digital consoles with touch screens that can also be controlled remotely.
Ability to record directly to hard drive, making them very versatile.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 32 |
| Microphone inputs : | 24 |
| Mono / line inputs : | 6 |
| Stereo inputs : | 3 |
| Auxiliaries : | 16 |
| Egaliseur : | yes |
| Phantom power : | yes |
| Compressor : | yes |
| Effects : | 6 professional effects engines (reverb, echo, delay, chorus) |
| Else : | Wi-Fi (router not supplied) |
| Interface audio : | 32-channel recording / playback directly from hard drive 32-channel DAW interface Direct playback of MP3 files from USB port |
| Integrated audio player : | yes |
| Headphone output : | 3 |
| General release : | XLR |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 42.9 cm |
| Width : | 46 cm |
| Height : | 19 cm |
| Weights : | 7.9 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Usa |

Our specialists at your service
Mixers



