Definitive Audio RUSH ONE Sono Portable 1 Microphone UHF
Item No. : 181384
| Maximum power : | 100 W |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The RUSH ONE loudspeaker by Definitive Audio is an all-in-one standalone column.
It can run on a rechargeable battery and with the built-in Bluetooth you can listen to your favorite music for hours.
The wireless microphone delivered with the column promises you a long evening of karaoke.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Active speaker on battery |
| Maximum power : | 100 W |
| SPL Maximum : | 110 dB |
| Frequency response : | 80 - 20000 Hz |
| Connectors : | - Channel 1 and 2: XLR combo (microphone or line) - Channel 3: RCA x 2 and 3.5mm mini jack for telephone - Mix Out on 6.35mm female jack |
| Bluetooth : | Yes |
| Else : | - 1 UHF Hand microphone 10mW - Remote control |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 6.5" |
| HF : | 1" |
| Length : | 20.5 cm |
| Width : | 22 cm |
| Height : | 32 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 6 kg |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Miscellaneous | |
| Materials : | ABS |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Sound speakers
