Beyerdynamic DT 880 Pro - 250 Ohms
Item No. : 163706
| Type : | Semi-Open |
| Frequency response : | 5 - 35000 Hz |
| Color : | Gris |
Boullard Price:
199.–The specialist's opinion
The Beyerdynamic DT 880 Pro headphones are very effective studio headphones for a neutral and precise rendering, they were not designed to flatter the ear but to work on your mix instead of monitoring speakers.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Semi-Open |
| Frequency response : | 5 - 35000 Hz |
| Impedance : | 250 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Gris |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 307 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones













