Beyerdynamic DT 770 Pro 250 Ohms
Item No. : 140571
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 35000 Hz |
| Color : | Black |
Product variations
The specialist's opinion
The Beyerdynamique DT 770 headphones are available in 3 versions 250, 80 and 32 Ohm to adapt to all uses.
Already adopted by professionals, this headset is very comfortable thanks to its very large velvet pads and the sound is very well reproduced over the entire frequency range
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 35000 Hz |
| Impedance : | 250 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 278 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones














