Beyerdynamic DT 770M
Item No. : 111394
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 30000 Hz |
| Color : | Black |
Boullard Price:
185.–The specialist's opinion
The Beyerdynamic DT 770M headphones are very popular with drummers because they effectively isolate from the outside down to -35 dB thanks to their large pads.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 5 - 30000 Hz |
| Impedance : | 80 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 288 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones













