Mapac Sheet Music Bag - Mapac: Music Bag Primo (Black)
Item No. : 165494
| Material : | Nylon |
| Handle : | Yes |
| Imperméable : | No |
Product variations
The specialist's opinion
Standard partition bag for children.
Very light, strong and functional.
Nylon construction.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Material : | Nylon |
| Handle : | Yes |
| Strap : | Yes |
| Imperméable : | No |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 36 cm |
| Width : | 5,5 cm |
| Height : | 30 cm |






