Numark NS4FX
Item No. : 199148
The specialist's opinion
With full control over 4 decks, transition effects and professional inputs and outputs, the NS4FX is a feature-rich 4-channel DJ controller that unleashes the full creative mixing potential of event, club and broadcast DJs in live!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Plug and Play : | Yes |
| Compatible software : | Serato DJ Pro, Serato DJ Lite |
| Software Included : | Serato DJ Lite |
| USB Bus Powered : | No |
| Supported audio file formats : | AAC, AIFF, FLAC, MP3, WAV |
| Nombre total de pads : | 16 |
| Electronics | |
| Sound card : | 24 bit/44,1 kHz |
| Frequency range : | 20-20000 Hz |
| Performance du contrôleur | |
| Channels : | 4 |
| Track control : | 4 |
| Trim Knob : | Yes |
| Jog : | 15.2cm plastic jog with HD screen |
| Filtre : | High / Low Pass Filter |
| Manual Loop : | Yes |
| Beat Jump : | Yes |
| Color on jog display : | Yes |
| Dedicated Hot Cue controls : | Yes |
| Navigation controls : | Yes |
| High resolution screens : | Yes |
| Explorer controls : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | 1 MIC (Jack 6.35mm), 2 Phono/Line (RCA), 1 MIC (Jack 6.35mm) |
| USB : | USB B |
| Sorties : | 2 MASTER (XLR, RCA), 2 Jack 3.5 / 6.35 (headphones) |
| Power supply : | AC adaptor |
| Midi mode : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 59.7 cm |
| Width : | 27.4 cm |
| Height : | 6.1 cm |
| Weights : | 3 kg |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | Contrôleur/câble USB/alimentation |

Our specialists at your service
DJ


